Říjen 2013

Duální vysílání České televize

24. října 2013 v 18:40 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)
Nedávno jsem na novinky.cz četla článek s titulkem Středočškoláci žádají, aby Česká televize vysílala dvojjazyčně. V diskuzi se několik lidí rozčiluje a ohrazuje se proti tomu. Přečtěte si například příspěvek s nejvíce souhlasnými hlasy:

Milan Vašíček, Šluknov, Pátek, 18. října 2013, 11:13:49
já osobně se chci podívat na film v klidu a nelouskat u toho titulky. Pokud chce někdo sledovat v originále není problém naladit si dnes cizí stanice

Pan Vašíček asi nepochopil pojem "duální vysílání". Nebo jsem ho nepochopila já. Podle mě je to možnost přepnout z dabinku do originálního znění, a možnost přeci není povinost. Za druhé se mi úplně nezdá, že není problém naladit si cizí stanice. Já třeba nechytnu ani slovenskou Markízu (online sledování je samozřejmě něco jiného).
Osobně bych nápad s duálním vysíláním uvítala. Vůbec se nedivím, že to žádají středoškoláci, pro řadu z nich totiž není problém sledovat film nebo seriál v původním znění a klidně bez titulků. I mě chvíli trvalo si na to zvyknout, ale pokud se na film a na dialogy soustředím, je to podle mého názoru lepší. Dabing u některých filmů dost ubere na kvalitě, ať se dabéři snaží sebevíc.
Duální vysílání nám tak dá možnost zlepšit se v cizím jazyce a lépe ocenit výkony herců. Sama bych tedy tuto možnost uvítala, stahování filmů za účelem shlédnutí v původním znění mě totiž už nebaví...

Volební průzkumy

15. října 2013 v 13:34 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)
Tak se nám to blíží. Předčasné volby do rozpuštěné sněmovny. Valí se to na nás ze všech stran, ostatně jako při každých volbách. Z televize i rádia se na nás lepí předsedové kandidujících stran a slibují a slibují. Jejich tupá hesla vídáme na billboardech a městských vývěskách. Jistě, bez kampaně to nejde. Nebudu tu psát o tom, co ty kampaně stojí a jak je absurdní, když strana hlásí jak chce snížit státní dluh a přitom takhle rozhazuje penězi. Mě spíš rozčilují neustále volební průzkumy.