Září 2012

Tomáš Klus - hudební génius 21. století

19. září 2012 v 11:11 | Veronika |  Osobnosti
Jestliže byl z pohledu baroka za hudebního génia považován například Händel nebo Bach, z pohledu 21. je to pro mě právě Tomáš Klus. Tomáš Klus totiž není jen zpěvák a hráč na kytaru, on je všestraný písničkář a takových jako on moc není.

Jimi Hendrix - 42 let v rockovém nebi

18. září 2012 v 15:44 | Veronika |  Narozeniny, úmrtí apod.
Dne 18. září 1970 bylo v jednom z Londýnských bytů nalezeno tělo Jimiho Hendrixe. Oficiální verze dle úmrtní zprávy zní, že se zadusil zvratky. Jak to tak ale bývá, je okolo jeho smrti mnoho spekulací včetně možnosti předávkování léky i vražda. Pokud je nic takového ale za tak dlouhou dobu neprokázalo, teď už na tom sotva někdo něco změní. Smrt takové hvězdy, jako byl Jimi Hendrix, byla šokem pro všechny, kteří ho jen trochu znali a zajímali se o jeho život a hudbu. Na jeho smrti je jedna velmi zvláštní věc, a to, že svou smrtí se připsal na seznam členů tzv. "27 Club". Co že to je? Klub 27 je neoficiální seznam pěti známých osobností, které zemřeli ve věku 27 let. Kromě Jimiho Hendrixe se sem řadí Brian Jones (Rolling Stones), Janis Joplin, Jim Morrison (The Doors) a Kurt Cobain (Nirvana). Úmrtí v tak nízkém věku ale není jediné pojítko, které je důležité pro Klub 27. Dalším "symbolem" jsou bohužel i drogy, které byli více či méně spojené i se smrtí všech těchto hudebníků. Těch, co zemřeli ve věku dvaceti sedmi let je ale samozřejmě (a bohužel) více, a mezi další osobnosti které se do Klubu 27 řadí patří například i Amy Winehouse. Teď se ale vrátím k Jimi hendrixovi a na jeho počest si pustím jednu z jeho velmi slavných písní.

Jimi Hendrix - Hey Joe

Za rok touhle dobou... aneb Vysoká škola!

13. září 2012 v 16:35 | Veronika |  Něco o mně...
Jelikož jsem v září nastoupila do čtvrtého ročníku, velmi intenzivně (o hodně intenzivněji než do teď) jsem začala bláznit kvůli VŠ. Záměrně píšu bláznit a ne přemýšlet, přemýšlím o tom od druháku. Mám vyhlídnutý svůj obor - Angličtina se zaměřením na (komunitní) tlumočení a překlad na Univerzitě Palackého v Olomouci. Má to ale hned několik háčků. Přihlásilo se 250 a vzali asi 25. Je to dost hustý, ale dejme tomu, že bych se tam třeba i dostala. Vidím se, jak otevírám obálku s přijetím o studiu. A co potom? Sakra, sakra, sakra! Už delší dobu čtu různé diskuze studentů různých vysokých škol i konkrétně UPOL a snažím se pochopit vysokoškolský systém. Základy, jako fakulty, katedry atd. chápu. Ale s zářím se diskuze začali plnit dotazy ohledně zápisu, rozvrhů, ubytování na kolejích atd. A já se v tom ztrácím. Jsem na sebe zvědavá, jak budu za rok touhle dobou bláznit, že jsem si nestihla zapsat A předmět a spusta dalších problémů. Můj bratr ze mě bude uplně hotovej, protože ten už má několik let vejšky celkem úspěšně za sebou takže mi se vším poradí, ať se mu to líbí nebo ne :D. Prostě už se vidím jak budu bláznit. A jeslti mě nevezmou do Olmiku? Mám ještě vyhlídnuté nějaké další obory, ale tohle by pro mě bylo nejlepší. A když mě nevezmou nikam? Tak budu asi někde makat. No to se mám na co těšit.

Černé vzpomínky na písničku...

6. září 2012 v 16:16 | Veronika |  Něco o mně...
Znáte to, slyšíte nějakou písničku a okamžitě si s ní něco spojíte, většinou je to něco s láskou, u veselejších písniček je to spojené s kamarády... A přesně tohle mám bohužel já s písničkou Memories od Within Temptation:


Liverpool - část 5: Z Liverpoolu do Londýna

4. září 2012 v 16:47 | Veronika |  Něco o mně...
Poslední, tedy čtvrtý den, 14. srpen, úterý. Budíček v šest hodin ráno, rychle nasnídat a jdeme na autobus. Dnes nás čeká Londýn.

Liverpool - část 4: Prohlídka města

2. září 2012 v 16:47 | Veronika |  Něco o mně...
První část cyklu článků o Liverpoolu sice byla také částečně o městě, ale spíše o jeho atmosféře. Tento článek rekapituluje náš třetí den ve znamení prohlídky důležitých a zajímavých míst ve městě. Enjoy Liverpool.