Květen 2011

Když se sejde parta lidí...

23. května 2011 v 16:00 | Veronika |  Něco o mně...
Víte co je nejlepší na tom, když něco umíte? Podělit se o to s ostatními. A jestliže já umím hrát na kytaru, a tím nemyslím že jsem nejlepší kytaristka na světě, ale to, že umím hrát víc než ten, kdo to neumí vůbec (nezamotali jste se do toho?), tak se o to ráda dělím. Ráda hraju a zpívám před lidmi, a je to ještě lepší, když se nás "umělců" sejde víc. Tohle se teda týká jenom akustický kytary, protože vystoupit někde s elektrickou sama, bez skupiny, to bych si asi netroufla.

O víkendu jsem navštívila country festival Olšinská struna, na jehož stránkách je mimochodem nefungující odkaz na rajče, ale pod nickem izag se dají ty fotky najít. Nejen že jsem viděla deset úžasných kapel i sólistů, ale večer v hospodě jsme si skvěle zahráli. Hráli tam lidi od sedmnácti snad do osmdesáti let, mohlo nás být tak deset, a nikdo si nehrál na něco víc. Ty starší byli nadšení z nás, mláďat, a my, mláďata, jsme naopak obdivovali ty starší. Žádný tak úžasný hraní jsem nezažila! Kdyby to poslouchal někdo střízlivej, určitě by tam našel spoustu chyb, ale to nikomu z nás nevadilo, protože chybami se člověk učí a protože alkohol je metla lidstva. Ze začátku jsme hráli ze zpěvníků, ale se stoupajícími promilemi jsme zpěvníky zahodili a "odezírali". Někdo prostě začal hrát písničku a ostatní mu koukali na ruce, co zrovna hraje za akordy a hráli podle toho. No jak to bylo úžasný se prostě nedá vyjádřit.
Když to shrnu, tak jsem si úžasně zahrála, úžasně zazpívala, zahrála úžasný písničky a poznala úžasný lidi. Díky :)
Jak vznikl walkman???

4. května 2011 v 17:15 | Veronika |  Ostatní
"Narodil se v Tokiu, má japonské a korejské předky
ale ať se ho zeptají kdekoli ve světě na původ,
prohlašuje, že je Čech."

O kom je řeč? Jmenuje se Tomio Okamura, v ČR zastupuje cestovní kanceláře a sám má v Japonsku cestovní kancelář, která do ČR dováží ročně přes 100 000 turistů.
Vystupuje v několika talkshow, jednou z nich byl i Hyde Park na ČT24. Jakmile jsem přepla na tento program a viděla Tomia, měla jsem radost že ho zase můžu poslouchat. Miluju jeho názory na turismus spojený s ČR a miluju i to, jak nám představuje Japonsko.
Do pořadu přišla otázka: Byl jste někdy "našťouchán" do japonského metra? Odpověď zněla ANO. A tak začal mluvit mimojiné o tom jak jsou ti "šťouchači" slušní, ale taky o tom, jak vznikl walkman. V japonském metru je totiž opravdu málo místa...

.. a tak několik chytrých lidí napadlo, jak by si cestující mohli krátit čas. Čtením novin to rozhodně nejde. Co takhle poslouchat hudbu? Ale copak je v metru místo ještě pro obří přehrávač? Takže Firma SONY vymyslela takový malý přehrávač :). Přehrával klasické kazety, stačil k tomu pár baterek a sluchátka. Tehdy firma asi ještě netušila co odstartovala. Účelem bylo krátit si chvíle v japonském metru, ale zvyk poslouchat svou oblíbenou hudbu všude kam jdeme se rozšířil do celého světa a neukryl se před vývojem. Jeho následníky byli discman ,různé MP3 a MP4 přehrávače, iPody apod... Teď posloucháme svou oblíbenou hudbu nejen v metru, autobuse nebo vlaku, posloucháme jí při nákupech nebo dokonce při nudných jednáních v práci nebo hodinách ve škole... Thank you, Japan :)


zdroj videa: youtube.com