Březen 2011

Ta proklatá Superstar

29. března 2011 v 17:39 | Veronika |  Ostatní
Tak už je to zase tady, šílenství jménem superstar. Kouká na to několik stovek tisíc lidí, možná několik milionů. Někteří proto, že mají sny o tom že budou superstar, někteří proto že tam soutěží jejich kamarádi a někteří - například já - proto, že se chtějí pobavit. Co tam někdy leze je mimo hranice chápání :). Nicméně teď už jsou vyřazovací kola a zbývá jen několik soutěžících, možná by se dalo říct že tam už umí zpívat všichni. Ale ani to není tak úplně pravda, občas to někomu ujede... Co ale chci v tomto článku vyzdvihnout, jsou porotci. Vezmeme si je postupně, od mého nejoblíbenějšího po toho největšího tragéda.
Palo Habera: Tenhle chlap tam opravdu má co dělat, nikoho neuráží (pokud k tomu nemá opravdu pádný důvod), dokáže hodnotit objektivně a hlavně se mi na něm líbí, že posuzuje techniku zpěvu. Sám něco dokázal, svou prací, bez nějaké větší komerce, a hlavně má kvalitní hudbu. To je podle mě týpek kterej je tam právem.
Gabriela Osvaldová: Úžasná žena s básnickym střevem. Těch hitů kolik napsala, nejen Lucii Bílé, je spousta. Na začátku soutěže jsem si říkala že právě ona a Palo tam mají co dělat... Jenom mě na Gábi trošku překvapilo že občas někoho pěkně urazí, a to i ty, kteří si to opravdu nezaslouží.
Helena Zeťová: A dostávám se k ženě, která tam nemá absolutně co dělat. Ať si zpívá svůj popík, ale do televize nelez. Má možná hezký hlas, je to pěkná ženská s úžasnejma očima, ale o technice zpěvu jak je vidět neví ani prd. Nedokáže vyjádřit svůj názor, většinou řekne jen "souhalsím se všemi" a vše zopakuje. Do poroty ne ;-).
Patrik Vrbovský: Nějak najednou nevím co psát, je toho totiž tolik. Začnu samotným "Rytmusem".
  • Proč si tak vůbec říká? Jeho songy mají rytmus? Ano, jako songy každého jiného zpěváka. Co dokázal? Že prodal několik tisíc, nebo snad milionů (?) kusů alb, vyprodal desítky, nebo snad stovky (?) hal? Ano, to se nedá zpochybnit, ale to není nic vyjímečného. Navíc je to ubohá komerční nula. Kdo ho bude znát za deset dvacet let? Je to nula, znovu nula.
  • Jak se vyjadřuje v superstar? Jako hovado. Uráží každého, kdo se mu jen trochu nelíbí, naopak když přijde nějaká kozatá blondýna, div si nehoní pod stolem. Například Gabriela Gunčíková. Nejhezčí ženská v soutěži, s úžasným rockovým hlasem, moje oblíbená. Koukněte na jeho reakci:
Gabriela Gunčíková - Nazareth - Love Hurts


Její zpěv se mu nelíbí, přesto řekne, že její výkon byl perfektní. Úchyle!
  • Co mu jeho vystupování v superstar přineslo? Autobusem se mnou jezdí taková jedna pipinka. Radí klukům jakej si koupit "pílink", holkám, jaký nosit legíny a sama na sobě všechny tyhle rady aplikuje. Nakonec všechno schová pod tři cenťáky (pozn.: Nikoliv centimetry, ale metrické centy) pudru, make - upu a bůhví čeho ještě. Než začalo superstar, slyšela jsem jí jak říká: "Já půjdu do superstar." Kamarádka jí na to odpoví: "Ty umíš zpívat jo?" A ona: "Ne, ale bude tam Rytmus". No myslela jsem si o ní pěkný věci. A teď když je superstar v plném proudu, jsem ji znova slyšela o tom mluvit a říká: "Ten Rytmus je pěkne ko*ot. Jak se chová ne, uplně mě to se*e, začínám ho docela nesnášet, a to jsem ho tak milovala. Moje láska životní!!!" Podle mě takhle reaguje spousta lidí. On si tím chováním znechutí tolik fanoušků!!! Přeju ti to, Páťo. Mareš mu dává pěknou čočku :). Nechtěly bych vidět ty hádky po přenosu. Nejvíc mě na něm štve to, že opravdu hodnotí podle vzhledu. Ale o tom už jsem psala v druhém odstavci.
Tohle je jen zlomek toho, co bych o něm nejradši napsala, ale nechci být sprostá.

Sixtythree!!!

26. března 2011 v 20:46 | Veronika |  Narozeniny, úmrtí apod.
Další událost, tentokrát slaví jeden z mých miláčků, Steven Tyler. Zpěvák legendární rockové skupiny Aerosmith dnes (26. 3. 2011) slaví svě 63. narozeniny.

Aerosmith - Cryin´

Všechno nejlepší k 63. narozeninám, křič dál!

zdroj videa: youtube.com

Blondie - Maria

9. března 2011 v 19:07 | Veronika |  GuitarPro taby
Tak jsem si dala tu práci a přepsala jsem tuhle pecku do tabu přesně pro naši skupinu, tedy pro dvě kytary, basu a bicí.


Retrostipendia - chytří mají smůlu...

1. března 2011 v 11:54 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)

Nedávno jsem viděla v televizi reklamu na sdružení Člověk v tísni, která ukazovala na to, jak je sociálně slabším umožněno získat peníze za to, že jejich dítě chodí do školy a má dobrý prospěch. Tak jsem si řekla: "Skvělý, snadnej způsob jak přijít k peněžům, ale určitě to bude mít háček." Tak kouknu na www.clovekvtisni.cz o co jako jde. Samozřejmě že to mělo háček, a pořádný!!!