Červen 2010

We are the world...

28. června 2010 v 21:52 | Veronika |  Osobnosti
Miluju tuhle písničku. A tak jsem se rozhodla že vám o ní něco napíšu, třeba si jí taky zamilujete.

Anorexie - nikdo snad pořádně neví co to je...

23. června 2010 v 22:10 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)
Proč vlastně vznikl tento článek? Kvůli mé kámošce. Je hodně hubená, a všichni si proto myslí že je anorektička... Já jí znám, a vím, že to tak opravdu není...

Úspěch v podobě splněné maturity nebo závěrené zkoušky

23. června 2010 v 19:01 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)
Je tu konec školního roku a s ním spojené i maturitní zkoušky a závěrečné zkoušky. Já osobně jsem v prváku, ale všechno to vnímám :) Máme třídu hned vedle učebny kde obě tyto zkoušky probíhali, takže kdykoliv jsme vyšli na chodbu, tak nějak jsme věděli co se zrovna děje. Někdo byl nervózní, někdo naopak uplně uvolněný, někdo si ještě opakoval otázky, někdo dokonce brečel... Představila jsem si sebe za tři roky, u maturity... Nejspíš se zblázním! Ten stres nepřežiju :D . Jednou jsme měli na škole cvičný požární poplach, přijeli tam asi dvě auta hasičů a potom, co jsme se všichni úspěšně dostali ze školy tak nám páni hasiči předváděli ty jejich obleky a tak... Najednou slyšíme jak vyletěli ze školy lidi a řvali radostí že TO udělali!!! Myslím že jsme jim to všichni přáli, ten jejich úspěch.. :)
Tímto gratuluji všem úspěšným absolventům maturity, závěreček ale i těm, kteří se dostali na svou vysněnou školu, ať už střední, nebo vysokou...

Jak dlouho vydrží dnešní "hvězdy"? 21. století jim nepřeje

14. června 2010 v 20:50 | Veronika |  Osobnosti
Porovnejte Paula McCourtneyho, Lionela Richieho, Ozzyho Osbourna, Michaela Jacksona, Bona Scotta s Nelly Furtado, Fergie, Eminemem, Miley Cyrus a třeba Kelly Clarkson. Kdo si na Nelly vzpomene? Pár zarytých fanoušků... Osobně si vybavím jenom jednu její písničku: Say It Right. A to jsem jí asi před dvěma lety poslouchala! Abyste mi nepsali že si na ně nemůžu vzpomenout když jsem je neposlouchala... Ale přešla jsem k lepší hudbě, k hudbě osobností které jsou vypsány jako první. A to nejsou žádní nováčci na hudební scéně. Někteří z nich jsou už mrtví, ale jejich hudba žije dál. Hudba nováčků ale umírá... 21. století prostě hvězdám nepřeje. Ani nové metalové skupiny nejsou tak kvalitní, možná je to tím že mám ráda ten starší metal, nevím, každopádně můj názor je ten, že hip - hop nepřežije. během dvaceti let ho nahradí jiný styl, bohužel, ještě horší. Budeme šílet nad tím, co budou poslouchat naše děti, a děti našich dětí apod. Už teď se toho hrozím. Přála bych si hudební revoluci.

Four hand guitar - technika, co hýbe světem

14. června 2010 v 17:08 | Veronika |  Kytara v různých hudebních stylech
Four hand guitar je technika, kde hrají na jednu kytaru dva lidé, tedy čtyři ruce. Tato technika je populárnější spíše na akustických kytarách a hrají se většinou rychlejší písničky. Je několik stylů, jeden je, že si jeden člověk sedne s kytarou klasickým způsobem a druhý si stoupne za něj. Další způsob je, že si dva lidé stoupnou vedle sebe, a kytaru drží mezi sebou, a poslední, neobviklý způsob je že jeden sedí a ten druhý je před ním. Nejčastější je ten první způsob.
Pro představu přidávám několiik klipů:
Více klipů na YouTube :)

Beatles

13. června 2010 v 19:48 | Veronika |  Osobnosti
Už delší dobu se chystám napsat článek o Beatles, téma týdne mě k tomu donutilo. Nebude to klasický článek o nějaké kapele, spíš takový můj názor.

Komunismus "mýma" očima

2. června 2010 v 16:21 | Veronika |  Ostatní (nesouvisející s hudbou)
Jde to vlastně aby holka, která se narodila v roce 1994 věděla, co je komunismus?